Taryfy i cenniki dostaw ciepła Fortum

fortum-polska

Od 2016 roku jesteśmy również sprzedawcą energii elektrycznej i gazu. Czerpiemy garściami z naszych doświadczeń zdobytych na rynkach skandynawskich i uważamy, że klient zawsze powinien być w centrum uwagi. To właśnie jego potrzeby w największym stopniu kształtują nasze oferty w tym obszarze.

Numer IDeBOK niezbędny jest do rejestracji dla klientów ciepła. Jeśli zawarłeś z nami umowę na prąd lub gaz, do rejestracji konta potrzebujesz podać swój numer PESEL (klient indywidualny) lub NIP (klient biznesowy). Podążając za wartościami Fortum, również PayPal nadal jest konkurencyjny w przypadku zakupów kryptowalut w Polsce oferta bardzo mocno uwzględnia aspekty ekologiczne, umożliwiając Klientom zakup do 100% energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych. Elektrociepłownia w Zabrzu oddana do użytku w 2018 jest najnowszym tego typu obiektem Fortum w Polsce.

Fortum – lider w obszarze czystej energii

W ciągu 20 lat działalności w Polsce Fortum wyznaczało kierunki transformacji w energetyce, a szczególnie w ciepłownictwie. Obecnie Fortum posiada dwie elektrociepłownie – w Częstochowie i Zabrzu oraz sieci ciepłownicze w trzech miastach – Wrocławiu, Częstochowie i Płocku. W ubiegłym roku Fortum ogłosiło plan dekarbonizacji https://www.dowjonesrisk.com/yields-nudged-higher-cautious-ahead-of-fomc/ swoich aktywów. Zamierza odejść od węgla do 2027 roku na rzecz źródeł odnawialnych i elektryfikacji systemów. Korzystając z doświadczeń zdobytych na rynkach nordyckich firma oferuje możliwości zakupu nawet 100% energii ze źródeł odnawialnych, wpisując się w nowoczesne trendy dotyczące zrównoważonego rozwoju.

  1. Rezygnacja z rozwoju elektrociepłowni byłaby równoznaczna z istotnymi podwyżkami cen ciepła dla zabrzan.
  2. Dzięki Fortum każda firma, niezależnie od jej wielkości i zakresu wiedzy na temat mechanizmów rynku gazu i energii, może czerpać wymierne korzyści z zakupów giełdowych.
  3. We Wrocławiu Fortum dysponuje siecią ciepłowniczą o długości 596 km.
  4. Nowoczesne rozwiązania, które pomagają zarządcom nieruchomości w zakresie nadzoru nad dostawami ciepła, optymalizacji kosztów i ich rozliczania.

Gospodarstw domowych w całej Częstochowie. Pomagamy społeczeństwu osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla, a naszym klientom dekarbonizację ich procesów w niezawodny i opłacalny sposób, w zgodzie z naturą. W roku 2005 Fortum zostało właścicielem sieci ciepłowniczych we Wrocławiu i w Płocku i nieprzerwanie inwestuje w ich rozbudowę i modernizację. Oddano ją do użytku w 2018 roku i od tego czasu służy 70 tysiącom gospodarstw domowych w Zabrzu i Bytomiu. Zastąpienie starych jednostek pozwoliło na zmniejszenie emisji szkodliwych pyłów ponad jedenastokrotnie, dwutlenku siarki ponad siedmiokrotnie, a tlenku azotu blisko trzykrotnie.

Sieć ciepłownicza we Wrocławiu

Jednostka wytwarza energię elektryczną na potrzeby sieci krajowej oraz ciepło dla blisko 70 tys. Gospodarstw domowych w Zabrzu i w Bytomiu. Zastąpiła przestarzałe elektrociepłownie węglowe w obu miastach i przyczyniła się do redukcji emisji.

Jest to elektrociepłownia wielopaliwowa wykorzystująca paliwo z odpadów (RDF) i węgiel. Elektrociepłownia w Częstochowie została oddana do użytku w 2010 roku i jest głównym źródłem ciepła dla miasta. Fortum sprzedaje prąd i gaz zarówno Klientom indywidualnym, jak i biznesowym.

W ciągu siedmiu lat firma stała się jednym z kluczowych graczy na tych rynkach, skutecznie konkurując z największymi podmiotami obecnymi tam od wielu lat. Dzięki Fortum każda firma, niezależnie od jej wielkości i zakresu wiedzy na temat mechanizmów rynku gazu i energii, może czerpać wymierne korzyści z zakupów giełdowych. Od 20 lat Fortum przenosi najlepsze skandynawskie wzorce w energetyce na polski grunt. Firma inwestuje w rozwiązania przyjazne dla środowiska, sprawdzone w Finlandii i Szwecji, dostosowując je do polskich realiów.

fortum-polska

Odejdziemy od węgla we własnej działalności a do 2030 r. Według ekspertów w nadchodzących latach ceny ciepła będą w Polsce stale rosnąć. Elektrociepłownie, korzystające z nowoczesnych rozwiązań i technologii, zapewniających wysoką sprawność wytwarzania, są jednym ze sposobów ograniczania tych wzrostów. Rezygnacja z rozwoju elektrociepłowni byłaby równoznaczna z istotnymi podwyżkami cen ciepła dla zabrzan.

Sieć ciepłownicza w Płocku

Z ciepła dostarczanego przez Fortum mogą korzystać mieszkańcy Wrocławia, Częstochowy i Płocka. Ciepło sieciowe to obecnie najwygodniejszy i najbardziej efektywny ekonomicznie sposób ogrzewania budynków oraz podgrzewania wody użytkowej. Obecnie z eBOK korzystać mogą tylko klienci, którzy mają u nas ciepło, prąd, gaz. Na ten moment z jednego adresu e-mail możesz zarządzać kontem eBOK jednego klienta.

Historia Fortum w Polsce rozpoczęła się w roku 2003 wraz z zakupem Dolnośląskiego Zakładu Termoenergetycznego (DZT) w Świebodzicach. Rok później firma nabyła system ciepłowniczy w Częstochowie i rozpoczęła przygotowania do budowy nowoczesnej elektrociepłowni. Była to pierwsza elektrociepłownia w Polsce zaprojektowana do współspalania węgla z biomasą. Dostarczamy klientom na całym świecie energię elektryczną, gaz, ciepło i chłód, a także inteligentne rozwiązania, pozwalające na bardziej efektywne wykorzystanie zasobów. W 2016 roku Fortum nabyło Grupę DUON i tym samym zadebiutowało na rynku sprzedaży energii elektrycznej i gazu.

Energia w częstochowskiej sieci ciepłowniczej pochodzi z elektrociepłowni Fortum przy ulicy Rejtana. Dzięki sieci ciepłowniczej mieszkańcy Częstochowy oddychają czystszym powietrzem. Działalność nad Wisłą rozpoczęliśmy w roku 2003, a nasze początki są nierozerwalnie związane z ciepłem. W tym momencie należą do nas dwie elektrociepłownie – w Częstochowie i Zabrzu. Nasza obecność w Polsce to jednak nie tylko produkcja ciepła, ale również jego dystrybucja. Jesteśmy właścicielem ponad 900 kilometrów sieci ciepłowniczych, które dostarczają ciepło mieszkańcom Częstochowy, Płocka i Wrocławia.

Taryfa dla ciepła Fortum Silesia

We Wrocławiu Fortum dysponuje siecią ciepłowniczą o długości 596 km. Zaspokaja ona 52% całkowitego zapotrzebowania miasta na ciepło. Mieszkańcy dzielnic Stare Miasto, Ołbin, Nadodrze, Szczepin, Powstańców Śląskich, Huby, Borek, Gaj, Oporów, Nowy Dwór, Gądów, Popowice, Różanka, Karłowice, Kozanów, Kuźniki, Maślice, Nowe Żerniki i Jagodno. Gospodarstw domowych Wrocławia za pośrednictwem 5960 węzłów. W Płocku Fortum dysponuje siecią ciepłowniczą o długości 187 km. Zaspokaja ona 75% całkowitego zapotrzebowania miasta na ciepło.

Jesteśmy nordyckim przedsiębiorstwem energetycznym. Naszym celem jest dać energię światu, w którym ludzie, przedsiębiorstwa i natura wspólnie prosperują. Jesteśmy jednym z najczystszych producentów energii w Europie, a naszym działaniom przyświecają ambitne cele środowiskowe. Niezawodnie wytwarzamy i dostarczamy czystą energię oraz wspieramy przemysł w ich rozwoju i dekarbonizacji. Zobowiązaliśmy się do neutralności klimatycznej i ochrony bioróżnorodności dlatego do 2027 r.

W ciągu 20 lat zainwestowała w Polsce ponad 4 miliardy złotych (1 miliard euro). Na tę kwotę składają się akwizycje, inwestycje odtworzeniowe i rozwojowe. Fortum wybudowało między innymi dwie nowoczesne, wielopaliwowe elektrociepłownie i zapoczątkowało proces dekarbonizacji w polskim ciepłownictwie. Do roku 2027 planuje całkowite odejście od węgla. Fortum obchodzi właśnie 20-lecie swojej działalności w Polsce. Jednostka wytwarza energię elektryczną na potrzeby sieci krajowej oraz ciepło dla blisko 53 tys.


Commentaires

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *